Kūdikių plukdymas vonelėje

Ankstyvasis kūdikio plukdymas vonelėje leidžia jam prisiminti šilčiausias artumo ir saugumo akimirkas, kai vanduo švelniai sūpuoja, o vaikutis juda pagal banguojantį kvėpavimo ritmą nebejausdamas savo paties svorio…

vonelės

Kūdikis visą nėštumo laikotarpį išbuvęs mamos gimdoje turi gerai išvystytus įgūdžius judėti vandenyje, todėl po gimdymo yra svarbu suteikti galimybę jam ir toliau turimus įgūdžius tobulinti.

Reguliarus  mažylio plukdymas vonelėje  gerina jo širdies ir kraujagyslių sistemų darbą, kvėpavimo organų veiklą bei aktyvina medžiagų apykaitą.  Buvimas vandenyje stimuliuoja odos receptorius, taip skatinamas psichomotorinis kūdikio vystymasis. Dėl šios priežasties vaikas anksčiau pradeda sėdėti, stovėti ir vaikščioti, taip pat rečiau serga sloga ir kitomis virusinėmis ligomis.

Užsiėmimo metu profesionali kineziterapeutė apžiūri ir įvertina kūdikio raumenų tonusą bei funkcinę raidą. Vėliau, atliekamas  15 minučių viso kūno masažas, atsižvelgiant į tai ar mažyliui reikia atpalaiduojančio, ar raumenis stimuliuojančio masažo, o po to vaikas yra plukdomas vonelėje.

Plukdymo metu mažylis yra skatinamas laikytis ant vandens ir judėti jame. Vonelėje vaikas įgauna pirmąsias žinias kaip reikia plaukti ir nardyti.

  •  Užsiėmimas atliekamas mažyliams nuo 6 savaičių iki 4 mėnesių.
  • Masažas ir mankšta trunka apie 15minučių, o plukdymas vonelėje 10-15 minučių.
  • Vaiką būtina pamaitinti ne vėliau, kaip likus 1val. iki užsiėmimo pradžios.