Kūdikių mankšta ir masažas (grupėje)

Prisilietimas – pirmoji kalba, kurios išmoksta kūdikis. Dėmesingai ir švelniai atliekamas masažas gerina vaikelio ir tėvų neverbalinį bendravimą – tai šiltos bendrystės akimirkos, pristabdančios laiką...

kūdikiu masažai

Tėveliams svarbu žinoti, kad jų mažylis auga sveikas ir stiprus.  Nuo pirmųjų gyvenimo dienų kūdikio kaulai, raumenys ir raiščiai vystosi netolygiai. Jau tada gali susiformuoti stuburo, pečių juostos ar klubų netaisyklinga padėtis. Norint to išvengti reikia kasdieninio darbo su kūdikiu, todėl grupinio masažo ir mankštos užsiėmimo tikslas yra  atpalaiduoti įsitempusius arba sustiprinti nusilpusius kūdikio raumenis,pagerinti  kraujo apytaką, Mamos  kasdien atlikdamos kasdieninius masažo ir mankštos elementus padeda mažylio smegenyse suformuoti taisyklingo judesio modelį: apsiverčiant, atsisėdant, pradėjus ropoti bei žengiant pirmuosius žingsnius. Ankstyvoji kūdikio mankšta   stiprina pilvo sienelę ir nuo jos banguojančių judesių pradeda geriau funkcionuoti vidaus organai, tai padeda išvengti pilvo diegliukų.

Užsiėmimo pradžioje kiekviena mama savo kūdikiui atlieka 20 – 25 min. viso kūno masažą (priklausomai nuo mažylio poreikių – atpalaiduojantį arba stimuliuojantį). Vėliau,  atliekami mankštos pratimai, priklausomai  nuo jų amžiaus, fiziologinės raidos etapo. Taip pat pratimai atliekami ant didžiųjų gimnastikos kamuolių.

  • Grupėje  masažo ir mankštos užsiėmimai  vyksta nuo 1,5 – 9 mėn.;
  • Užsiėmimo trukmė  – 45 min;
  • Užsiėmimus veda profesionalios kineziterapeutės;
  • Kūdikį būtina pamaitinti  likus 1val. iki užsiėmimo pradžios;
  • Užsiėmimo metu būtina turėti rankšluostį ir mėgstamą žaisliuką;
  • Mamai  rekomenduojama dėvėti patogią, judesių nevaržančią aprangą, mūvėti kojines.