Kūdikių masažas ir mankšta (individuali)

Prisilietimas – pirmoji kalba, kurios išmoksta kūdikis. Dėmesingai ir švelniai atliekamas masažas gerina vaikelio ir tėvų neverbalinį bendravimą – tai šiltos bendrystės akimirkos, pristabdančios laiką...

DSC04519

Tėveliams svarbu žinoti, kad jų mažylis auga sveikas ir stiprus.  Nuo pat pirmųjų kūdikio gyvenimo dienų kaulai, raumenys ir raiščiai vystosi netolygiai, dėl šios priežasties gali susiformuoti stuburo, pečių juostos ar klubų netaisyklinga padėtis. Norint to išvengti reiktų kasdien dirbti su kūdikiu. Kaip tai daryti Jūs sužinosite profesionalios kineziterapeutės pagalba šio užsiėmimo metu.

Individualaus masažo ir mankštos tikslas yra pagerinti kraujo apytaką, atpalaiduoti įsitempusius arba sustiprinti nusilpusius kūdikio raumenis. Kasdien atliekami masažo ir mankštos elementai padeda mažylio smegenyse užfiksuoti taisyklingo judesio modelį, kurį išmokęs vaikas pats naudos apsiverčiant, atsisėdant, pradedant ropoti bei žengiant pirmuosius žingsnius.

Ankstyvoji kūdikio mankšta  padeda išvengti didžiąją dalį mažylių varginančių pilvo diegliukų. Taip pat stiprina pilvo sienelę – nuo jos banguojančių judesių pradeda geriau funkcionuoti vidaus organai.

Užsiėmimo pradžioje atliekamas 20 – 25 min. viso kūno masažas. Jis gali būti atpalaiduojantis arba stimuliuojantis – tai priklauso nuo mažylio poreikių ir fiziologinės raidos etapo. Vėliau atliekami jūsų vaiko amžiui pritaikyti mankštos pratimai ant kilimėlio ir didžiųjų gimastikos kamuolių.

Individualius mankštos ir masažo užsiėmimus rekomenduojama pradėti lankyti sulaukus 2 mėnesių.

  • Trukmė – 30 minučių
  • Skrita 1,5 – 9 mėnesių kūdikiams
  • Masažą ir mankštą atlieka profesionalios kineziterapeutės
  • Kūdikį būtina pamaitinti likus 1 val. iki užsiėmimo pradžios